...

6.11.2016
4274

TERÖRÜN SAHİBİ

Ülkemizde en çok duyduğumuz kelimelerden bir tanesi “Terör”. Bu kelimeyi dünyanın gündemin tutan sizce kim?

 

Batı bu kelimeyi dünyanın gündeminde tutmak için elinden geleni yapıyor. Dünyanın neresinden olursa olsun terör Batı desteklidir. Silahların tamamını Batı yapar ve teröristlerin tamamını Batı organize eder. Nerede bir terörist faaliyet varsa kesinlikle Batı’nın işine yarar şeyler de vardır orada. Bu terör Belçika’da olsa hatta Newyork’un göbeğinde olsa bile Batı’nın çıkarı için oradadır. Kullanılan silahların ve yöntemlerin tamamı Batı kaynaklıdır. Dünya bir Hristiyan terör çağını yaşıyor. Tarhi boyunca din kaynaklı bu denli büyük bir terör sorunu yaşanmamıştı. İsmailî mezhebine (Ayrı bir din mi demeliyim acaba?) mesup Hasan Sabbah bile bu denli etkili ve geniş çaplı terör estirememişti. Yani sadece tarhiten minik çok minik bir örnek olsun diye yazdım yoksa Alamut teröristlerinin yaptıkları ile Batı’nın bütünüyle dünyayı korkuya ve kana bulaması asla kıyas götürmez.

Batı, biliyorsunuz orta çağ sonrası dünyayı işgal girişimine başladı ve bundan başarılı oldu. İşgal edilenler açısından baktığımızda hırslarının kurbanı olmuş toplumlar görürüz. Evet, hırsızın suçu vardır lakin ev sahibinin de suçu vardır. Her neyse bu başka bir değerlendirmenin konusu olmalı. Batı, nihayetinde bütün dünyayı bir şekilde işgal etti. Bu işgal getirisi yüksek ve sorumluluğu büyük bir işgaldi. Uzun süre elde tutmak da riskli bir işti. Kapitalizmin, liberalizmin ve teknolojinin gelişimi ve yayılımı sonrası ilk yöntemler göze batar olduğunda Batı yeni bir yönteme yelken açtı. Artık dünyayı terörle işgal ediyordu. İşgal etmek için artık kendi ordularının kullanılması aptalca bir yöntemdi. Öyle de yaptı. İlk işgalden kalma adamlarını çok iyi besledi ve onları terörün içerideki hamisi olarak bıraktı.

Şimdi, etrafınıza bakın!

Terörü Batı’nın ürettiğini anlıyorsunuz. İyi, peki kimin desteklediği ve içeride kimin nasıl himaye ettiğini anlamak ve gereğini yapmak için nereye bakmalı?

Terör bir yöntemdir. Toplumları sindirmenin, işgal etmenin, sömürmenin bir yöntemi… Teröristler açısında bakılırsa terör, istediklerini alma yöntemi olarak anlaşılır. Tuhaf bir yaklaşım gibi görünür ama öyledir. Terörün sahibi ve amacı başkadır, teröristin amacı ve bilgisi başkadır. Terör faaliyetinin tek kazananı vardı, o da terörün organizatörü ve sahibi. Diğerleri bitmeyen bir mücadele içinde çırpınır durur sadece.

 

İçeride sağlam bir birlik kurabilmiş ülkeler ancak terör sahiplerine kafa tutar hale gelirler. Alamut kalesi devletler tarafından zapt edilememiştir çok uzun yıllar. Nihayet Moğollar silip geçmiştir. Terörü engellemek için güçlü devlet olmak zorundasınız. Güçlü devlet içerideki birliğini sağlamış toplumdan meydana gelir. Gelin, bu devleti güçlü yapalım ve bütün mazlumların yaralarını saralım ayrışma unsurlarından sıyrılarak. Bu devleti biz kurduk ancak bir yıkar yine ancak bir güçlü yaparız. Allah’ın yasası budur. Bir toplum kendinde olanı değiştirmedikçe Allah müdahale etmez. Allah’ın sosyolojik yasası budur. Gelin yapılan doğru şeylere güç verelim. İçimizdeki terör destekçilerini birbirimize gösterelim ve artık nerede durmamız gerektiğine karar verelim. 


Yorumlar
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Yorum Yaz
park hayat