Yine Yeniden Demirci Başkan

Tavşanlı S.S Tavşanlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu yapıldı.Genel Kurula tek liste giren Yasin Demirci yeniden Başkanlığa seçildi.

Levent Düğün Salonunda gerçekleştirilen genel kurula Kütahay Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi  Başkanı ve 7.bölge Birliği Başkanı Enver Erdoğan, Kütahya İl Ticaret Müdürü İsmail Hakkı Uygun, Kütahya  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Yiğit,T avşanlı Esnaf Odaları Başkanları, Tavşanlı   Halk Bank Müdürü Bilal Pala, Tavşanlı Esnaf Odaları Başkanları, Siyasi Parti Başkanları  ve çok sayıda üye katıldı.

Genel Kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.Faaliyet raporları, gelir gider durumları okunup  onaylandı.Genel Kurulda Kütahya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Yiğit yaptığı konuşmada ;“ 2 3 yıldır bir pandemi yaşadı bölge. Ukrayna Rusya Savaşı yaşadı. Bundan da en çok küçük esnaf ve sanatkar etkilendi. Zor günler geçirdik. Bazı meslekler çok daha zor günler geçirdi.

Allah ülkemizden bu  musibeti defetti. İnşallah çok güzel günler bizi bekliyor.  “ dedi.Genel Kurulda yeniden seçilen  Yasin Demirci ise yaptığı konuşmada ;“ Görevde olduğumuz zaman zarfında her zaman esnaf ve sanatkarımızın yanında olduk, Bunda da muvaffak olduğumuzu düşünüyorum. Çünkü yıllardır zor durumda olan kooperatifimiz şu an en iyi duruma hatta bölgemizde sayılı kooperatifler arasına girdik. Bunu bizler görevde olarak sizlerde üyelerimiz olarak birlikte başardığımız başarı abidesidir. 

Esnafımıza  verdiğimiz kredi 20 yılda 58 milyon tl iken  son 6 ayda  Halk Bankası Müdürü Bilal Pala’nın sayesinde  75 milyon tl  kredi  verildi.20 yılı 6 ayda geride bıraktık. Bundan şunu görüyoruz. Çalışmalarımız devletimiz tarafından zayi edilmiyor. Esnafımızın sıkıntısını karşılamak için  devletimiz var gücüyle gayret ediyor. Bizde buna aracılık  edip sizlere destek vermek için Halk Bankası Müdürümüzle birlikte  el ele vererek sizlere en iyi şekilde ekonomik anlamda  destek vermeye çalışıyoruz. Halk  Bankası esnafın Bankası. Bizlerde esnaf olarak bankamıza sahip çıkmalıyız.”  Dedi.

 


Paylaş: