Yerin 300 Metre Altında İlk İftarlarını Açtılar

YERİN 300 METRE ALTINDA MADEN İŞÇİLERİ İLK İFTARI BİRLİKTE YAPTILAR.

LOŞ DEHLİZLERDE, AYDINLIK İFTAR

Türkiye Kömür İşletmeleri Garp Linyitleri İşletmesi Ömerler  yeraltı kömür ocaklarında, işçiler evlerinden getirdikleri yemeklerle yerin 300 metre altında Ramazan ayının ilk iftarını birlikte yaptılar . Deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarındaki çalışmalarıyla minnet ve hayranlık uyandıran yeraltı kömür işçileri, iftarda deprem de hayatını kaybedenlere, maden ocaklarındaki iş kazalarında hayatlarını kaybeden işçileri dualarla andılar, kazasız, afetsiz günler için dualar ettiler. 

RR

 

300 metre altında  ilk iftarda,  ezan okuyup,  oruçlarını   açtılar. Soma ve diğer Maden ocaklarında şehit  olan arkadaşlarına rahmet dilediler.

Evden getirdikleri yemeklerle  oruçlarını   açtılar

Maden işçilerinden Hikmet Varol, duygularını ve dileklerini Anadolu Ajansı muhabirine şöyle anlattı. 

12 yıllık maden işçisiyim. Şükürler olsun ki arkadaşlarımızla 12. Ramazan ve ilk iftarımızı beraber açıp Sağ Salim işimizi bitirip ocaktan çıkmayı hedefliyoruz. Maraş'ta Antep'te Hatay'da olan deprem faciasından dolayı arkadaşlarını kaybeden Nice insanlar var. Her halimize şükürler olsun ki arkadaşlarımızla beraber  iftarımızı Sahurumuzu ramazanımızı çok güzel bir şekilde geçiriyoruz. Madenci arkadaşlarımızla herkes Çocuk çocuklarından eşiniz ve etrafındakilerin rızkını kazanması için 300 metre yerin altına girip burada ne zorluklar  altında  Gece gündüz demeden vatana millete faydalı olmaya çalışıyoruz. Evlatlarımızın rızkını devletimizin bekası milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Burası Ömerler yeraltı maden ocağı.

HHH

 

Burası emekler emekçinin hak ettim çalıştığı yer hakkın hukukun korunduğu yer burası Ömerler yeraltı Ocağı Parlar yeraltı ocağında vardiyalarda Ortalama 100 er kişi olmak üzere 400 kişi çalışmaktadır. Bu 400 kişiye sırayla her vardiya görünümünde iftarını sahurunu yeraltı maden ocağında yer altında yapmaktadır. Yeraltının işçileri bize işçi arkadaşlarımıza Allah'tan kaza bela vermesin. Ermenek Soma Amasra'daki maden faciasında şehit olan Emekçi arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet Geride kalan ailelerine sabır ihsan eylesin. Rabbim bir daha bizi böyle acılarla sınamasın.

 


Paylaş: