TKİ LİNYİTSPOR BİGAYA KİLİTLENDİ

Bölgesel Amatör 12. Grupta şampiyonluğun güçlü adaylarından TKİ Tavşanlı Linyitspor Biga maçının hazırlıklarını tamamladı.

Tunçbilek'de zorlu hava şartlarında çalışmalarını sürdüren kırmızı siyahlılarda 2 sakat oyuncu bulunurken 1'de kırmızı kart cezalısı oyuncu bulunuyor.

Önemli mücadele öncesi soruları yanıtlayan Teknik Direktör Tuğrul Metin, takımın son durumu hakkında değerlendirmelerde bulunarak maça hazır olduklarını ifade etti.Metin ;

"Hava şartları kötü olmasına rağmen istekli  bir oyun vardı sahada.Bütün hafta çalıştığımız sahaya yansıtmaya çalışan bir takımımız vardı. Ve gerçektende yaptılar bunu.Çok net pozisyonlarımız var. Bir on dakikalık zamanda oyundan koptuk. Onun dışında tekrar toparladık.60.dakikadan 90. dakikaya kadar oyunun hakimiyeti bizde idi.Pozisyonlar goller zayıf bir müsabakaydı.Oyuna gireni de çıkanı da çok güzel şeyler yaptı.Bu işin sevindirici tarafıydı. Tabi bir günde yaz gelmez.Deplasmanda kazandık  ama avantajlı olduk. Şöyle ki Sultanbeyli berabere kalınca puan farkını 6'ya düşürdük.Etispor'da berabere kaldı onlarla  puanımızı eşitledik.Bunlar avantaj.Şimdi 5 maç içerde oynayacağız. 2 deplasman 3 içerde gibi gözüküyoruz.Bunları avantaja çevirmek zorundayız. 5 maçı da kazanmak zorundayız.Kalan bütün maçları kazanmak zorundayız.Önümüzdeki 5 maç bizim geleceğimizi  tayin edecek diye düşünüyoruz.Fakat biz maç maç bakıyoruz.Önümüzde  Bigaspor maçı var.Bigaspor'u orada izledik iyi bir takım.Hızlı kaliteli oyuncuları var.Buda bizi zorlayacak.Hava şartları malum. Hava şartlarının iyi olması lazım.Çünkü biz ayağa oynamaya çalışan takım haline geldik.Bu  yüzden duamız  hava ve saha şartları yanımızda olsun." Dedi.

Takımın son durumu hakkında bilgi veren Metin ;

"İki  sakat birde cezalı oyuncumuz var. Yeni transferimiz Ahmet Maran  kamp döneminde çok iyi şeyler yaptı.İlk maçta onu kullanamadık bu maçtada kullanamayacağız sakatlığından dolayı.Tolga Divrik  cezalı biliyorsunuz.Serhat  Maden'de sakatlandı.Oda bu hafta aramızda olamayacak.Büyük ihtimalle Tepecikspor ile oynayacağımız maçta da olamayacak.Ama oyuna giren çıkan aynı işi yaptığı için şanslıyız biz.İyi bir kadro var elimizde.Çıkanın olmayanın yokluğunu hissettirmeyecek kadar arkadaşlarla çalışıyoruz.İnşallah iyi olur " dedi

Yeni oyuncuların takıma adaptasyonları hususunda da bilgi veren Metin ;

" Yeni oyuncuların takıma adaptasyonları çok çabuk oldu.Eskilerden yana çok şanslıyız.Bizde yeni geldik.Ama çok çabuk sahiplendiler bizi.Sezon başından beri buradaymışız gibi karşıladılar bizi.Teşekkür ediyorum.O yüzden adaptasyonda soru olmadı.Mesela Ferhat geldi.Tek idmanla son 20 dakika oyuna dahil oldu.

Metin Son olarak TKİ Linyitspor ve Tavşanlı halkına verdiği mesajda  ;

" İyi bir takım kurmaya çalıştık.Yönetim çok gayretli.Maddi olarak büyük bir külfetin altına giriyorlar.Yeter ki başarı gelsin diye ellerinden gelen her şeyi yaptılar.Bizde futbolcular ve teknik ekip olarak  sahada üstümüze düşeni yapacağız.Ama en önemli unsur taraftar.Taraftarımızın sabırla arkamızda durması lazım.Bizi sürekli desteklemeleri lazım.Bizler onlarla var onlar olmazsa bir kişi eksiğiz.Bu haftaki maçın seyircisiz oynanması bizim  için dezavantaj." dedi.

 


Paylaş: