Tavşanlıda Çadır Üretimi Sürüyor

Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası organizesinde Tavşanlı’da Deprem bölgesi için çadır üretiliyor.

-TTSO işbirliği ile, Organize Sanayi Bölgesinde YAYSAN, Ateco Tank firmalarında brandalar ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde metal akşamlar üretilen çadırlar deprem bölgelerine gönderiliyor.Tavşanlı Ticaret Odası Başkanı Efe ve Yönetim Kurulu Tavşanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek yapılan üretimle ilgili bilgiler aldılar.


Tavşanlı Ticaret Odası Başkanı Davut Efe, Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Sözer, makine mühendisi Muhittin Uz, İbrahim Akpınar, İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri Süleyman Akay ve Asım Bulut, üretimlerin sürdüğü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ettiler. Okul Müdürü Raşit Küçükkağnıcı’dan, çadırların metal aksamlarıyla ilgili üretim hakkında bilgiler aldılar.


Kahramanmaraş merkezli 11 ilde etkili olan depremlerin ardından ilk günden itibaren meslek liseleri tarafından depremzedeler için üretim başlatılmıştı. Halen üretimler sürdürülürken, tamamlanan ürünler, afet bölgelerine gönderiliyor.Tavşanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, ihtiyaç duyulan varil sobaların ardından, deprem bölgesinde kullanılan çadırların metal aksamlarının üretimi başlatıldı.


Tavşanlı Ticaret Odası Tarafından karşılanan hammadde ile üretilen metal aksamlar, branda üretimi yapan OSB firmalarına iletiliyor.


Çadırlar, Tavşanlı organize sanayide bulunan firmalardan YAYSAN, Ateco Tank tarafından tamamlanarak deprem bölgelerine gönderiliyor.


Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu başkan yardımcısı Mehmet Sözer, çadır üretimleri ile şu bilgileri verdi;


" 6 Şubat 2023 yılında Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası oradaki depremzedelere yardımcı olmak amacıyla başlatmış olduğumuz yardım kampanyasında, Tavşanlı Endüstri Meslek Lisesi metal bölümü öğretmen ve öğrenci arkadaşlar ile çadırların demir kısımlarını, branda kısımlarını ise Organize sanayide bulunan firmalar ile Tavşanlı Ticaret ve sanayi odası işbirliği ile bugüne kadar yaklaşık 500 çadır İskenderun, Kırıkhan, Belen ve Hatay merkeze gönderilmiştir.” dedi


Paylaş: