Tavşanlı Höyük Sergisi Açıldı

Tavşanlı Belediyesi’nde Höyük Kazsısı Sergisi açıldı.

 

Geçmişi 8 bin yıla dayanan Tavşanlı Höyük’teki tarihi buluntular gün  gün ortaya  çıkıyor. Tavşanlı Belediyesi’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen kazıların başkanlığını Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erkan Fidan yürütüyor.

Tavşanlı Belediyesi t binasında Tavşanlı Höyük’teki kazıların başlama süreci ve çıkan eserlerden görüntülerin yer aldığı fotoğraf sergisi açıldı. Zemin kattan başlayarak ikinci kata kadar fotoğrafların görücüye çıktığı serginin açılışı için tören düzenlendi.

Sergi açılışına; Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cengiz Işık, Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz, Belediye Başkanı Mustafa Güler, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal, Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürü Secaattin Aktay, Belediye Başkan Yardımcıları Naci Erarslan, Mehmet Ali Akar ve Furkan Dinçer ile kazı heyeti katıldı.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erkan Fidan protokol üyelerine 2. sezonu başlatılan Tavşanlı Höyük kazısındaki çalışmaların son durumu hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra Höyük Kazı evine geçildi.Burada Vali Çelik ve protokol üyeleri kazı gönüllüleri ile beraber akşam yemeği yedi.Yemekten sonra kazı evindeki buluntuları inceleyen Vali Çelik ve protokol üyelerine Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erkan Fidan buluntular hakkında bilgiler verdi.Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi

 


Paylaş: