MÜZİK; Sevgi İkliminde Aile Sıcaklığı Yaşatıyor
11.1.2022 13:29:00

Çorlu’da Müzik Derneği gençlere ve çocuklara sanat ve destek aldıkları müzik projeleriyle, sevgi ikliminde aile sıcaklığı yaşatıyorlar.


Farklı Sosyal çevrelerden çocukları ve gençleri müzik topluluklarında bir araya getiren derneğin çalışmalarını, Dernek Başkanı Hasan Kaya Gazetemize anlattı. 

Kütahya’da   Simav  ilçesinde  gerçekleştirdikleri    “ARKADAŞIM OLURMUSUN” çocuk korosunun konseri ile  tanınan, Çorlu Müzik Derneği, “GENÇLER HEP BİRLİKTE SÖYLÜYOR” projesi ile de, Çorlu halkının  takdir ve alkışlarını  topladı. 

Hasan Kaya Çorlu Sanat Merkezi Müzik Derneği Başkanı Proje Koordinatörü, Çorlu’da kurdukları müzik derneğinde, gönüllü sanatçılar, müzisyenler ve öğretmenlerle, çocukların ve gençlerin, Müziğin sevgi iklimiyle aile sıcaklığı içinde yeteneklerini geliştirmeleri, sosyal sorumluluk farkındalıklarının artması için bir ortam sağladıklarını söyledi.  

Hasan Kaya sorularımızı da şöyle cevaplandırdı: 

Soru: Dernek olarak, aldığınız destekler oldu mu ? 

Dernek olarak, konumuzla ilgili derneklerden, iki bakanlığımızdan,  en önemlisi de Çorlu halkından, Çorlu’lu ailelerin desteği oldu. 

İçişleri Bakanlığımız;  Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüne, sunduğumuz; Çorlu Gülden Kaya Sanat Derneği tarafından yürütülen “ARKADAŞIM OLUR MUSUN?”   projesine destek verdiler.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığımız da , Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında;   Çorlu Sanat Merkezi Müzik Derneği tarafından yürütülen GENÇLER HEP BİRLİKTE SÖYLÜYOR isimli projemize destek verdiler. 

Gençlik koromuz ve çocuk koromuzla, ilk konserleri gerçekleştirdik. Yurt dışında da konser programlarıyla ilgili planlarımız ve görüşmelerimiz var. Korolarımızın konserleri devam edecek. Milli eğitim müdürlüğümüzün, basınımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın destekleri de bizlere güç verdi.   

Ne yazık ki, üzülerek belirtmeliyim; belediyemiz bu faaliyetlerimize ilgisiz kaldı. 

SORU: Projeleriniz ile ilgili bilgi verirmisiniz? 

İLK KONSERİMİZİ KÜTAHYA’DA SİMAV İLÇESİNDE VERDİK 

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve Çorlu Gülden Kaya Sanat Derneği tarafından yürütülen “Arkadaşım Olur musun” projesi kapsamında Türkiye Çocukları Çocuk Korosu ilk konserini Kütahya’da Simav ilçesinde verdi. 

Simav Şehit Ali Yılmaz Ortaokulu ev sahipliğinde gerçekleştirilen konserde Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İHL korosu ve Çorlu Gülden Kaya Sanat Derneği Korosu birbirinden güzel türkü ve şarkıları seslendirdiler. 

Konserin Nurgül Demir, Murat Şahintürk ve Gülden Kaya yönettiler.

Projemizin  amacı, tüm çocukların ele ele gönül gönüle tertemiz bir dünya inşa edebilmeleri   adına bir tuğla koymak idi. Bu anlamda farklı bölge ve kültüre sahip çocuklar,  aynı notalarda birleşerek şarkıların tek sesle okunabileceğini gösterdiler. 

Okul Müdürü Recep Gökçen konserde yaptığı konuşmada; Çorlu Gülden Kaya Sanat Derneği’ni böyle bir projeye önderlik ettiği için kutladı.  Güzel amaçların ve faaliyetlerin toplumsal birlikteki önemine işaret etti. 

GENÇLER HEP BİRLİKTE SÖYLÜYOR” İLK KONSERİNİ ÇORLU’DA VERDİ SIRA ULUSLAR ARASI KONSERLERDE ….

On aylık süre içerisinde 14-28 yaş arası 53 gencimiz gönüllük esasına dayalı kişisel gelişim eğitimi, müzik eğitimi ve enstrüman eğitimlerine ücretsiz olarak devam ettiler. Büyük bir özveri ve heyecanla süren çalışmalarda gençlerimiz gönüllülük esasına dayalı sosyal sorumluluk bilinci ile farkındalıklarını arttırdılar. Toplum karşısında kendilerini ifade etmeyi, kendine güvenmeyi, birlikte uyum içinde çalışmayı öğrendiler.  Eğitim Koordinatörümüz Gülden Kaya ve eğitmenlerimiz büyük bir anlayış ve özveri ile zamanlarının çoğunu gençlerimizle geçirdiler.   

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen, Çorlu Sanat Merkezi Müzik Derneği tarafından yürütülen “GENÇLER HEP BİRLİKTE SÖYLÜYOR” projesi     kapsamında oluşturulan Gençlik Korosu ilk konserini Çorlu’da verdi.

Gençlerin seyirci karşısındaki heyecanı, disiplini ve başarısı   görülmeğe değerdi.Yoğun bir izleyici katılımı ile gerçekleşen konserde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü haricinde yerel yönetim ve diğer kurumlardan katılım olmaması gençlerde burukluğa yol açtı.

Soru : Gelecek hedefleriniz neler? 

 MAYIS AYINDA ULUSLARASI ETKİNLİĞE KATILACAĞIZ 

Bir aile sıcaklığı içinde kucakladığımız gençlerimiz ile birlikte Mayıs ayında yapılacak olan Uluslararası etkinlikte Türk gençliğini yurt dışında temsil edeceğiz. Projemizin en büyük özelliği sürdürülebilir bir proje olmasıdır. Bizler biliyoruz ki gençler, bizim yarınlara olan yürüyüşümüzde, en büyük gücümüz.

Gerek STK ları, gerekse kamu kurumlarla iş birliği halinde proje üretmeye devam ediyoruz ve edeceğiz. Biliyoruz ki ve gördük ki; Müzik birleştiren, yürekleri ısıtan sıcak bir iklim. Yorumlar
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Yorum Yaz
park hayat