Kütahyanın fethinin 949. yıl dönümü ve Hıdırellez Bayramı birlikte kutlandı. Kutlamalara protokol üyeleri ve vatandaşlar ilgi gösterdi.

Belediye Başkanı Alim Işık, Hisar’da düzenlenen etkinliklerde yaptığı konuşmada, “Günümüz kutlu olsun. Rabbim nice yıllar aynı etkinlikleri kutlamayı bu Aziz Milletimize nasip eylesin” dedi. 

Işık, şunları söyledi: “Valiliğimiz ve Belediyemizin birlikte organize ettiği Kütahya’mızın fethinin 949. yıldönümü ve Hıdırellez Bayramı etkinliklerimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bu bayramın bolluğun, bereketin, birliğin beraberliğin simgesi olması önemli. Bu güzel etkinliği yapmamızda sizlerin katkısı çok büyük. Eğer hemşehrilerimiz, vatandaşlarımız, Kütahyalılar sahip çıkarsa bu gelenekler gelecek nesillere aktarılır. Sizler olmasanız sadece protokolle bu işler olmuyor. Onun için bugüne anlam katan siz değerli hemşehrilerimize ayrıca teşekkür ediyoruz katılımlarınız için. Günümüz kutlu olsun. Rabbim nice yıllar aynı etkinlikleri kutlamayı bu Aziz Milletimize nasip eylesin. Hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum, bayramımız kutlu olsun.”

Vali Vekili Aydın Börü, vatandaşların Hıdırellez Bayramı’nı ve Kütahya’nın Fethinin 949. Yıldönümünü kutladı. 

Börü, şunları kaydetti: “Son dönemlerde ilimizin tarihi kimliğini ön plana çıkaran çok güzel çalışmalar yapılıyor. Atalarımızdan gelen bu güzel yurdu gelecek nesillere en güzel şekilde teslim etmek için hepimize görevler düşüyor. Kütahya’da görev yapan yetkililer olarak bu anlamda üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Kütahya, Hıdırellez gibi bolluk ve bereketin olduğu bir günde fethedilmiş, bu bizim için ayrıca önemli.” 

Etkinlikte gösteri sunan Evliya Çelebi Mehteran Takımı ve Kütahya Belediyesi Halk Oyunları ekibi vatandaşlardan büyük alkış aldı.


Paylaş: