Mühendislik eğitiminin ardından memleketi Kütahya’da mesleğini icra etmeyi tercih eden Elektrik ve Elektronik Mühendisi İsmail YAŞA, AK Partiden hizmete aday olduğunu açıkladı.

 Kütahya’da hizmete aday olmayı, ilin tarihi ve siyasi geçmişiyle de anlamlandıran YAŞA , “Kütahya İçin Hemen Şimdi” misyonuyla duygularını, niyetlerini ve amaçlarını şöyle anlattı.Bir ferdi olmaktan gurur duyduğum Türkiye'miz olağanüstü şartlardan geçmektedir. 2020 yılında başlayan Kovid 19 süreci, bölgemizde yaşanan savaş ve çatışmalar, dünyada boy gösteren ekonomik kriz ve gıda krizi gibi sorunlar başta olmak üzere birçok badire ile karşı karşıya kaldık. Böyle bir zaman diliminde ne yazık ki 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 11 ilimizde devasa bir tahribata sebep olan asrın felaketini de yakın bir zamanda hep birlikte yaşadık.


Öncelikle asrın felaketinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, geride kalanlara ise sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Kütahya’nın bir evladı olarak bu depremin acısını ilk andan itibaren yüreğimde bir kor gibi taşıdığımı belirtmek istiyorum.


Millet olarak yaşadığımız bunca sıkıntı karşısında belirtmeliyim ki; dünyanın süpergücü olan devletlerin dahi böylesine büyük bir yıkım karşısında çaresiz kalacağı bir noktada bu necip millet devleti ile el ele verdi ve yaşanan sorunların üstesinden gelmek için tüm gayretini ortaya koydu. Deprem sonrası gerek sahada gerekse saha gerisinde devlet ve millet el ele ortaya konulan çaba bin yıllık kardeşlik ruhunun bir tecellisidir.


Ülkemiz böyle bir zorlu sürecin içerisinden geçerken bizler bu yaşananlar karşısında seyirci kalamazdık. Bundan dolayı üstümüze düşen vazifeyi hakkıyla yerine getirmek hem Kütahya’mıza hem de ülkemize hizmet etmek için 14 Mayıs  2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Milletvekili Genel Seçimler’inde AK Parti Kütahya Milletvekili Aday Adayı olduğumu siz değerli hemşehrilerimle paylaşmak istiyorum.


“Türkiye Yüzyılı” vizyonu çerçevesinde; ülkemizin kalkınarak büyük ve güçlü Türkiye olması amacıyla Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ortaya konulan bu tarihi mücadelede biz de elimizden gelen tüm gayreti göstermeye, ter dökmeye ve necip millete hizmetkar olmaya karar vermiş bulunmaktayız.


 


Değerli Basın Mensupları...


Sizlerin de bildiği üzere Türkiye’mizin bir asırlık siyasi tarihinde Kütahya’nın müstesna bir yeri bulunmaktadır. Kütahya bir kuruluş ve kurtuluş şehridir bunun yanı sıra Tek Parti iktidarının baskıcı atmosferine ve Türkiye’yi kendi öz benliğinden koparma gayretine karşı 14 Mayıs 1950 seçimlerinde “Yeter Söz Milletindir” diyen merhum Başbakanımız Adnan Menderes bu zaferin taşlarını 1946 seçimlerinde Kütahya Milletvekili seçilerek döşemişti.


Menderes Kütahya’nın insanına o denli güvenmişti ki; Türkiye’nin kendi ayakları üzerinde durmasından ve milletimizin asıl kimliği ile buluşmasından rahatsız olan vesayet odakları 1960 İhtilalini gerçekleştirdiğinde, Menderes Kütahya’nın yiğit insanına güvendiği için darbeyi bu şehirde karşılamıştı.


1950’den 2023’e vesayet odaklarına yaslanan, milletin kimliği ve değerleri ile çatışmayı şiar edinen CHP Zihniyeti ile mücadele son bulmadı. Onlar ısrarla tarihteki hatalarını hortlatmaya çalıştıkça milletimiz sandıkta en güzel cevabı verdi.


Biz de bu tarihi gerçeği göz önüne alarak Kütahya’mızın yiğit ve fedakar insanına olan güvenin verdiği cesaretle 14 Mayıs 2023 tarihinde millete hizmetle müsemma liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Cumhur İttifakı olarak yine Yeter Söz Milletindir diyeceğiz.


HürJetlerin, İHA’ların SİHA’ların, Milli Muharip Uçakların, TOGG’un, Karadeniz Doğalgazının, İşlenmiş Borun, Savunma Sanayi yatırımlarının, yerli ve milli üretimin, istikrarın devamı için AK Parti iktidarı hizmetlerine hız kesmeden devam edecektir.


Kovid19 ve Asrın Felaketinin getirmiş olduğu yükleri ve sıkıntıları devlet ve millet el ele vererek, istikrarı sürdürerek üzerimizden atacağız. Çok hızlı bir şekilde ülkemizi özellikle de deprem bölgelerini kalkındıracak; bugünden çok daha iyi ekonomik ve sosyal şartlara kavuşturacağız.


Kıymetli Hemşehrilerim!


Sizlerle bu konuları paylaşmak istedim çünkü bendeniz Kütahya’nın bir evladı olarak çocukluk yıllarımdan beri yetiştiğim kültür atmosferi içerisinde bir şeye kalbimin derinliklerinde inandım ve bunun için çabaladım. O inandığım şey; Halka hizmetin Hakka hizmet olduğudur.


Kütahya için çıkmış olduğum bu yolda başta Kütahya’mızın gençleri başta olmak üzere tüm Kütahyalılara güvenim sonsuzdur. Çünkü Kütahya’nın insanı bizi tanıyor, biz de Kütahya’nın insanını tanıyoruz. Bu noktada Kütahyalı genç kardeşlerime de seslenmek istiyorum.


İsmail Yaşa olarak uzun yıllar Kütahya’da Sivil Toplum faaliyetleri içerisinde bulundum, yüzlerce gencin elini sıktım, kalbine dokundum. Sorunlarınızı, dertlerinizi, taleplerinizi bir ağabeyiniz olarak en iyi şekilde bildiğime inanıyorum. Ve bunların çözümünü de sizlerle el ele ortaya koyacağımızı biliyorum.


İnşallah seçildikten sonra Kütahya’nın her bir ferdi için elimizden gelen çabayı ortaya koyacağımı ama gençler için bir adım daha fazla gayret göstereceğimi Kütahyalı genç kardeşlerimin bilmesini isterim.


Sözlerime son vermeden önce Kütahya teşkilatımıza da seslenmek istiyorum. İçinden geçtiğimiz bu hassas süreçte bizler bir ve beraber olursak, dava kardeşliğini tam manası ile ortaya koyarsak en güzel neticeleri elde ederiz. Millete hizmet yarışı olan bu yolda makamlar, mevkiler gelip geçicidir, aslolan gökkubbede hoş bir sada bırakmaktır. Bizler, bu teşkilat ruhu ve kültürü ile liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafında kenetlenerek gökkubbede hoş bir sadayı hep birlikte bırakacağız.


Gayret bizden, başarı Allah’tan.


“Kütahya İçin Hemen Şimdi” ayağa kalkma, gayret etme, çalışma ve ter dökme zamanıdır.


Birilerinin “galiba” diyerek şairliğinden şüphe ettiği ama Türk milletinin manevi duygularının tercümanı olarak milyonların üstadı olan Necip Fazıl merhumun dizelerinde belirttiği gibi:


“Mehmed'im, sevinin, başlar yüksekte!


Ölsek de sevinin, eve dönsek de!


Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!


    Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir!


    Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!”


Bu duygu ve düşüncelerle sizleri selamlıyor, muhabbetlerimi iletiyorum.


Allah çıktığımız bu kutlu yolda bizleri mahcup etmesin.


 


İsmail Yaşa Kimdir?


1979 yılında Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Burhan Köyü’nde doğdu. İlk öğretimini Burhan Köyü’nde, orta ve lise eğitimini ise Tavşanlı İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.


2000 yılında, İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.


‘Yerel Yönetimlerde Dengeli Ölçüm Kartı ile Performans Ölçümü’ konulu yüksek lisans teziyle Dumlupınar Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı’nda Yönetim Organizasyon üzerine yüksek lisansını tamamladı. Bu tezi, ulusal ve uluslararası alanlarda makale olarak da yayımlandı.


2003 yılında Kütahya Belediyesi'nde Mühendis olarak iş hayatına başladı. Kütahya Belediyesi’nde Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü görevlerinde de bulundu.


Bem-Bir-Sen Kütahya Şube Başkanlığı, Cihannüma Derneği Kütahya İl Başkanlığı ve İlim Yayma Cemiyeti Tavşanlı Şubesinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü.

Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteyken AK Parti Kütahya Milletvekili Aday Adayı olmak üzere bu görevinden ayrıldı.


Öğrencilik yıllarından itibaren Milli Gençlik Vakfı’nda sivil toplum çalışmalarının içerisinde yer alan Yaşa evli ve iki çocuk babasıdır.


Paylaş: