HALK EĞİTİM MERKEZİNDE “TEK YÜREK TÜRKİYE” SEFERBERLİĞİ

Tavşanlı Halk Eğitim Merkezi kurslarında deprem bölgelerinde ihtiyaç duyulan uyku tulumu ve kışlık giysi üretim seferberliği başlatıldı.

Kütahya il milli eğitim müdürlüğü koordinesiyle  ilk tamamlanan ürünler il merkezine iletiliyor. 

Tavşanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Alparslan, deprem sonrasında ilk etapta üretilen eşofman, bere, kaşkol gibi malzemelerin deprem bölgesine gönderildiğini, ardından 8 kursta uyku tulumu üretimi başlatıldığını açıkladı. 


Halk Eğitim merkezinde ve merkeze bağlı atölyelerde  yardımseverlerin desteği ile alınan kumaş ve malzemelerle  depremzedeler için uyku tulumu imal edildiğini belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Alparslan çalışamalarla ilgili şu bilgileri verdi; 

“ 6 Şubatta meydana gelen deprem sonrası bizimde  bizim de taşın altına elini koymamız icap ettiğini hissederek arkadaşlarımız harıl harıl deprem bölgesi için bir şeyler üretmeye onlarda faydalı olmaya çalışıyorlar. Geçen hafta yaklaşık 850 parça eşofman üstü-altı, kaşkollar, bereler üreterek deprem bölgesine gönderildi. 

Bu hafta da Bakanlığımız koordinesinde talep edilen uyku tulumları üretimine başladık. Bugün itibari ile bitiyor. Öğleden sonra  İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilecek. Arkadaşlarımız bu konuda gerçekten özverili çalışıyorlar. Bu kursiyerlerimiz bu sene yeni. Ama  sağolsunlar  ellerinden geleni yapıyorlar. Dün itibari ile 8 kursumuzda tulum dikimi yaptık. 150 tane uyku tulumunu hazır hale getirdik.

Bu tulumların malzemelerinin alımında, hayırsever vatandaşlarımızın katkıları,  kendi katkıları, Halk  Eğitim Merkezi Okul Aile Birliğinin katkıları ile  kumaşları temin edip hocalarımıza teslim ettik, onlarda dikimlerini yaptılar. Hepsinin eline emeğine sağlık. 

Kursiyerlerden Kadiye Açıkgöz ;

“İstasyon Mahallesinde dikiş kursundayız.  Bu sene ilk senemiz. Deprem  bölgesindeki kardeşlerimiz için uyku tulumu dikiyoruz. Emeği geçen arkadaşlarımızın hepsinin eline sağlık. ” Dedi.

Bir diğer kursiyerde ;

“ Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için elimizden geleni yapıyoruz. Daha bir şey gelmiyor elimizden.” diye konuştu.


Paylaş: