Göbeklitepe’de Bölgesel Kalkınma Değerlendirildi
11.9.2021 11:25:00

Zafer Kalkınma Ajansı, Göbeklitepe’de, Girişim Sermayeleri, sektörel tanıtımlar, teknoloji yatırımları, kalkınma ajanslarının rolleri gibi konularda geniş görüş alışverişi ortamının sağlandığı organizasyonda bölgemizi temsil etti.

Kütahya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Kutlu ESER tarafından yatirimadestek.gov.tr sitesinin yatırımcılara ve girişimcilere sağladığı kolaylıkları panelde sundu. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) destekleri, Şanlıurfa TSO organizasyonuyla Türkiye’de ilk kez Göbeklitepe’de düzenlenen “Bölgesel Kalkınma Yatırım, İşbirliği Forum ve Fuarı”na katıldık. Fuar, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla açıldı.

Birinci gün ticaretin gelecek vizyonunun masaya yatırıldığı, geleneksel ticaretin elektronik ticarete evrilme sürecinin değerlendirildiği, girişimcilerin bilgi ve deneyim paylaşımında bulunduğu organizasyon, Girişim Sermayesi Anadolu Buluşmaları’yla başlamıştır.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitçi, TOBB Türkiye Girişim Sermayesi Meclis Başkanı Göktekin Dinçerler’in açış konuşmalarıyla başlayan programda Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Finansal Yatırımlar Birimi Sektör Uzmanı Said Yahya Kaban tarafından “Uluslararası Doğrudan Yatırımlar ve Girişim Sermayesi Sektör Tanıtımı” sunumu gerçekleştirilmiştir. Sunumun akabinde, “Erken Aşama Teknolojileri Yatırımlarının Değerlenmesi” ve  “Girişim Sermayesi Fonlarının Yatırım Öncelikleri ve Yöntemleri” panelleri düzenlendi. Panellerin ardından Girişim Sermayesi Anadolu Buluşmaları Kapanış - Forum ve Fuar açış konuşmalarına geçildi.

Ardından TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu moderatörlüğünde “Doğu ve Güneydoğu Anadolu Oda/Borsa Bölge İstişare Toplantısı” ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının destekleriyle kurulan Şanlıurfa Teknoloji Geliştirme ve Eğitim Merkezi (ŞUTGEM) tanıtımı yapıldı.

İkinci gün Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ajansların genel sekreterlerinin panelist olduğu “Bölgesel Kalkınma Sürecinde Kalkınma İradeleri ve Kalkınma Ajanslarının Rolü” konulu panel gerçekleştirildi. Panelde Kütahya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Kutlu ESER tarafından yatirimadestek.gov.tr sitesinin yatırımcılara ve girişimcilere sağladığı kolaylıklar konusunda sunum yapıldı. 

Akıllı Tarım Uygulamaları, Kırsal Kalınma ile Kalkınma Sürecinde Ulusal ve Küresel Fon Kuruluşlarının Rolü, Sürdürülebilir Finans Uygulamaları ve E-ticaret ve Uygulama konulu panellerle etkinlik sona ermiştir.

Ayrıca Karacadağ Kalkınma Ajansı personeli ile kalkınma ajansları marifetiyle destekledikleri turizm odaklı projeler hakkında istişarelerde bulunulmuştur.Yorumlar
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Yorum Yaz
park hayat