Engelsiz Hayale Muhteşem Düğün

ÇOCUKLUĞUNDAN BERİ “GELİN OLMA”YI HAYAL EDEN OTİZMLİ GENÇ KIZ, ORGANİZE EDİLEN DÜĞÜN İLE GELİNLİK GİYDİ

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, yaşayan; kendisini Sağlık Bakanı hisseden ve çocukluğundan beri “GELİN” olmayı hayal eden  18 yaşındaki İnci Kaya için Ailesi bir düğün organize etti. Tavşanlı’nın seferber olduğu düğün  400’e yakın misafirin katılımıyla düğün salonunda gerçek oldu. 

Tavşanlı Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Tavşanlı Kızılay şubesi ailesi ve yakınlarının desteği ile, gerçek bir düğün organizasyonla İNCİ KAYA’nın hayalleri gerçekleştirildi.

düğün

Tavşanlı’da bir düğün salonu tutuldu. İnci KAYA gelinliğini giydi, ambulans gelin arabası olarak süslendi. Gelin arabasıyla salona geçildi. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı düğünde, babası temsili  damat oldu. Kına merasimi yapılarak, ardından düğün başladı. üğünün ardından gelin arabasına dönüştürülen ambulansla evine götürüldü. İnci’nin annesi Hasibe KAYA, Kızının kendi algıları içinde çocukluğundan beri, gelin olma hayali olduğunu ifade ederek, onun bu hayalini gerçekleştiklerini şöyle anlattı: 

düğün

Kızım İnci otizmli. Uzun zamandan beri bir gelinlik hayali vardı. Son dönemlerde de; “anne ben büyüdüm gelinlik giymeyecek miyim? Benim elime kına yapılmayacak mı? diye sürekli ısrarla söyleyince,  eşimle oturup düşündük.  Bunun içinde bir hevesi var. Hevesi kalmasın kızımın. Tabi gelinlik giymenin her genç kızımızın hakkı olduğu gibi İnci’nin de hakkı olduğunu düşündük. Bu sebeple bir yola çıktık. Güzel bir eğlence yaptık. 40 kişiyle başladık 400 kişi olduk. Eğlencemizi 400 kişiyle bitirdik. Bu eğlencemizde bize destek olan tüm eşdost  ve akrabalarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. “Kızının ayrıca kendisini sağlık Bakanı zannettiğini de anlatan Kaya; bu nedenle gelin arabasının ambulans olmasını istediğini de, Kızılay tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Destek veren herkese teşekkürlerini iletti. 

İnci Kaya ‘da;”Düğünüm güzeldi, hayallerime kavuştum. Ambulans arabaya bindim eylendim.” Diyerek mutluluğunu dile getirdi.


Paylaş: