Cumhuriyetimizin 99. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Tavşanlı’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yapılan etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 

 

 

Bu yıl 99. yılı kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu Tüm Türkiye’de olduğu gibi Tavşanlı’da da Ada Stadında yapılan programla kutlandı.

Cuma günü  saat 14:00’de Atatürk Anıtı’na çelenk suma töreniyle başlayan etkinlikler  Tavşanlı Kaymakamlığı’nda tebrikat yapıldı.Daha sonra . Ada Stadındaki program şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın ve Belediye Başkanı Mustafa Güler’in vatandaşlar ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla devam etti.Şiirler okundu, halk oyunları gösterilerinin sunuldu ve sportif gösterilerin yer aldığı programda yıl içerisinde çeşitli branşlarda başarı sağlamış öğrencilere hediyeleri takdim edildi.Etkinlik Öğrencilere hediyelernii Kaymakam Hayrettin Baskın, Belediye Başkan Yardımcısı Naci Erarslan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Murat Şenyiğit ve İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen İsmail Bayar tarafından takdim edildi.

 

Etkinlik  öğrencilerin ve kortejin geçit töreniyle sona erdi.

 Ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları saat kulesi önünden başlayıp Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren fener alayı yürüyüşü yapıldı. Etkinliğe Tavşanlı Halkı yoğun ilgi gösterdi.

 

 

 


Paylaş: