Çiftçilere Sertifikalı Tohum Desteği

Tavşanlı’da tarımsal üretimin geliştirilmesi, çiftçilerin gelirlerinin arttırılması için Özel İdare Müdürlüğü tarafından geliştirilen “Sertifikalı Tohum Desteği” projesi kapsamında 850 çiftçiye toplam 210 ton arpa ve buğday tohumu dağıtıldı.

Tarım Kredi Kooperatifi’nden temin edilen İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından dağıtılan sertifikalı ürünler toprakla buluşturulacak.

Tarım Kredi Kooperatifi’nde düzenlenen törene Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, AK Parti İlçe Başkanı Bilal Kıyak, İlçe Özel İdare Müdürü Ali Ertürk, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Özkan Parlak, Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Aytaç Atay, daire amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 


Belediye Başkanı Mustafa Güler, ilçemizin verimli topraklarına vurgu yaparak çiftçilere bol ve helal kazanç temennisinde bulundu. Güler “Burada gerçekleştirilen dağıtım töreni devletimizin çiftçilerimize verdiği önemi göstermektedir. Burada 850 çiftçimize 170 ton buğday, 40 ton arpa tohumu dağıtıyoruz. Tavşanlımız tarımsal ürünlerin yetiştirilmesi konusunda bereketli topraklara sahip. Çiftçilerimizin gelirlerini arttırması konusunda Özel İdare Müdürlüğümüz ve Tarım Müdürlüğümüzün çalışmalarını önemsiyoruz. İnşallah ekilecek ürünler bereket olarak geri döner. Çiftçilerimize bol ve helal kazançlar diliyorum. Rabbim topraklarımızdan bereketini eksik etmesin”  dedi.

Tören sonrasında 850 çiftçinin tohumları görevliler tarafından dağıtılırken, çiftçiler projede emeği geçenlere teşekkür etti.


Paylaş: