Küfürsüz Stadyum Çağrısı

Tavşanlı'da Bölgesel Amatör ve alt amatör takımlarının yöneticileri birlik ve beraberlik yemeğinde bir araya geldi.

TAVŞANLI SPOR KULÜPLERİNİN BULUŞTUĞU TOPLANTIDA KÜFÜRSÜZ STADYUM ÇAĞRISI YAPILARAK, KADINLARIN DA MAÇLARI İZLEYEBİLMESİNE ORTAM HAZIRLANMASI İSTENDİ 

Tavşanlı’da Bölgesel Amatör ve alt amatör takımlarının yöneticileri birlik ve beraberlik yemeğinde bir araya geldi.

TKİ Linyitspor’un ev sahipliğinde Tunçbilek’te gerçekleştirilen yemeğe Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Koçak, Belediye Başkan Yardımcısı Furkan Dinçer, AK Parti İlçe Başkanı Bilal Kıyak, MHP İlçe Başkanı Barbaros Öztürk, İYİ Parti İlçe Başkanı Uğur Öğüt ,Kütahya ASKF Başkanı Murat Cengiz ve yönetimi ile ,kulüp başkan ve yöneticileri katıldı. 

futbol

Kulüp Başkanlarının selamlama konuşmasının ardından  ASKF Başkanı Murat Cengiz, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ve İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Koçak konuşmalarında birlik beraberlik ve küfürsüz argosuz bir lig istediklerini ifade ettiler. Güvenlik açısından gerekli önlemleri alacaklarını belirten İlçe Emniyet Müdürü Koçak bu konuda hem kulüp yöneticileri ve tarafta gruplarına bu konuda kendilerine yardımcı olmalarını istedi. genç amatör sporcularımızı hep birlikte desteklemeliyiz” dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Koçak da oynanacak ilk maçlara eşiyle beraber katılma kararı aldığını duyurarak, bayan taraftar sayısının artırılması ve küfür gibi olumsuz davranışlara karşı durulmasını desteklediğini ifade etti.

Programdaki  konuşmasında İlçedeki tüm kulüplerin birbirine kenetlenme girişimini sonuna kadar desteklediklerini ifade eden   Güler ;


“Tribünlerimizde bayanlar da yerlerini almalı. Başta küfür olmak üzere olumsuz tüm davranışların yaşanmamasını diliyoruz. Kadınlarımız da maçlara gelmeli ve ilçemizdeki genç amatör sporcularımızı hep birlikte desteklemeliyiz” dedi.


Paylaş: