TTSO’da “İstihdam Seferberliği” Gündemi
11.3.2019 11:41:00
540

GÜNDEMİ ;2019 İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ OLDU.

Türkiye genelinde yeni devlet teşvikleriyle başlayan İstihdam Seferberliği Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odasında meslek komiteleri toplantı gündemine alınarak, bölgemizde, istihdamın artırılması için ilk adım atıldı.

Geçtiğimiz haftalarda, torba yasa ile resmi gazetede yayınlanarak, yürürlüğe giren istihdam teşvikleri sonrasında, TOBB EV sahipliğinde    ‘Burası Türkiye Burada İş Var’ sloganıyla, İstihdam seferberliğine start verilmişti. Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Fehmi Peker’in de katıldığı toplantıdan sonra Kütahya’daki ilk bilgilendirme  sunumu Tavşanlı’da yapıldı. 

TTSO Meclis Başkanı İlhami Aydın ve TSO Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Peker, Tavşanlı’da   ‘Burası Türkiye Burada İş Var’ sloganı ile başlatılan istihdam seferberliği kapsamında, bölgemizde yeni istihdam imkanları için, meslek komiteleri toplantısında, uzmanların sunumuyla ilk adımın atıldığını  açıkladılar. 

TTSO Meclis Başkanı İlhami Aydın, istihdam Seferberliği ile, bölgemizde işletmelerin ihtiyaç duyduğu elemanlarla buluşabileceğini, işsizlerinden de sürekli bir iş imkanına kavuşabileceklerini ifade etti.

TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Peker de; torba kanunla yürürlüğe giren teşviklerin ,  istihdamın artırılması, işletmelerin gelişmesi için önemli bir fırsat olacağını belirterek, bu konuda uzmanların da desteğiyle, bölgemizde  piyasaların hareketlenmesini beklediklerini ifade etti.

Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve her sektörden temsilcileri barındıran 8 Meslek Komitesi üyeleri  5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kanunu ve ilgili yönetmelik gereği yılda iki defa düzenlenen “Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısının 2019 yılı birinci toplantısında  bir araya geldiler.
Tavşanlı TSO Yönetim Kurulu, Meclis Başkanlık Divanı, Meclis Üyeleri ve Meslek Komite Üyeleri’nin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019 ile ilgili Kütahya İli Akademik Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi  İçlem ER tarafından   Meslek Komiteleri üyelerine yönelik bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.
Tavşanlı İş Kur Müdürlüğünden İş ve Meslek Danışmanları Salih ELYAK ve Ebru ÇAĞLAR tarafından da İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019 hakkında ayrıntılı bilgiler sunuldu. 
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ  2019'un  konuşulduğu toplantının ilk bölümünde TTSO Meclis Başkanı İlhami Aydın yaptığı açılış konuşmasında, TOBB – Önderliğinde Ülke Ekonomisinin Temel taşları Olan Özel Sektör Meclis Temsilcilerini kendi aralarında istişare ederek Genel ekonomik sorunlarını ve çözüm önerilerini güncelleyip; Kamu-Özel sektör iş birliği ile makul seviyelerde sonuçlandırılmıştır. Ekonomik istihdam maliyetlerini düşüren ve piyasalara hareket getirecek bu düzenlemelerin Ülke ve bölgemiz iş dünyasına nefes aldıracak nitelikte olduğunu görmekteyiz. Bu kapsamda üyelerimize mevcut bilgilendirmeleri yapmaktayız dedi.
TTSO  Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Peker,  konuyla ilgili açıklamasında; Ankara’da Tavşanlı’yı temsilen katıldığı toplantıyı hatırlatarak;
“İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtım Toplantısı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde yapıldı. 
Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun konuşmasında " Türk iş dünyası için böyle bir hızlı hareket eden bakanlarımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum. İşte burada sizlerle birlikte 2019 İstihdam Seferberliğini başlatıyoruz. Cumhurbaşkanımızın istihdam seferberliği çağrısına yönelik ilk adımı atıyor, kampanyayı başlatıyoruz. Sloganımız ‘Burası Türkiye Burada İş Var’. TOBB, sektör meclislerimiz ve odalar-borsalar olarak bu kampanyayı 81 ilde ve 160 ilçede en yaygın şekilde tanıtacak ve en geniş katılımın sağlanması için çalışacağız. Buradan tüm iş dünyamıza ve işverenlere de çağrıda bulunuyorum, Türkiye'nin gücüne ve geleceğine güvenin. İstihdam kampanyasına katılın, bu tarihi desteklerden faydalanın. En az bir işsiz vatandaşımızı işe alarak hem işinizi geliştirin hem ekonominin büyümesine katkınız olsun, hem de Türkiye geleceğine yatırım yaparak kazanan siz olun"  açıklamalarıyla, Türkiye genelinde seferberlik başladı.Biz de meslek birlikleri toplantımızda, bölgemizin katılımı için ilk adımı attık. “ dedi.Toplantının sonunda da   Tavşanlı TSO Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi PEKER ve Meclis Başkanı İlhami Aydın  İstihdam Seferberliği 2019 hakkında Üyelere daha iyi hizmet verebilmek adına Oda  olarak yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdiler. 

Yorumlar
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Yorum Yaz