TAVŞANLI “MEMBA SUYU”NA KAVUŞTU
11.3.2019 11:37:00
199

TAVŞANLI’DA ÇEŞMELERDEN MEMBA SUYU AKMAYA BAŞLADI.

YAKLAŞIK 40 MİLYON TL’Yİ BULAN DEV PROJE İLE 21,5 KİLOMETRELİK İSALE HATTI ÇEKİLEREK ÇEŞMELERE KAYNAGINDAN SU VERİLDİ. PROJENİN AÇILIŞ TÖRENİNE TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ KATILDI.

Tavşanlı’da suyun çeşmelere kaynağından ulaştırılması için 2015’in Ekim ayında başlatılan çalışmalarda mutlu sona ulaşıldı. Suyun kaynağına 21,5 kilometrelik isale hattı çekilerek çeşmelere memba suyu verildi. 

40 milyon TL’lik bütçesiyle son yıllarda yapılan en önemli yatırımların başında gelen projenin açılışı için Cumhuriyet Meydanı’nda görkemli bir tören gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bürokratları Tavşanlı çıkarması yaparken, açılış törenine Vali Ömer Toraman, Kaymakam Yüksel Kara, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş Milletvekilleri İshak Gazel ve Ceyda Çetin Erenler, il ve ilçe protokolü ile vatandaşlar katıldı.

 TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR
 PAKDEMİRLİ:
TAVŞANLI BİZDEN NE İSTERSE ALACAK
Açılış programında konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Hükümetlerinin Tavşanlı’da yaptığı yatırımları anlattı. 
Tavşanlı’ya gelir gelmez Belediye Başkanı Mustafa Güler’in kendisine talep dosyaları verdiğini söyleyen Bakan Bekir Pakdemirli, “Tavşanlı’ya geldik, Mustafa Başkan dosyaları elime tutuşturdu. Şu an seçim turlarındayız. 1 Nisan sonrası Bakanlığa geçerek yoğun bir mesaiye gireceğiz. Size şunun sözünü veriyorum. Tavşanlı bizden ne isterse alacak” dedi.
“Tavşanlı’nın güler yüzlü bir başkanı var” diyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz içme suyu projesi Tavşanlı’ya hayır getirsin. Yaklaşık olarak 40 milyonu bulan bu yatırım ile artık çeşmelerinizden memba suyu akıyor. Tavşanlı’ya 40 milyon değil, 400 milyonluk yatırım yapsak da azdır. Bir Egeli hemşehriniz olarak söylüyorum önümüzdeki süreçte de Tavşanlı’yı ihya edeceğiz. Tüm Tavşanlılı hemşehrilerimden 31 Mart’ta Belediye Başkanımız Mustafa Güler için destek istiyorum” dedi 
BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
ARTIK ÇEŞMELERİNDEN MEMBA SUYU AKAN İLÇE HALKIMIZ HER SU İÇTİĞİNDE DEVLETİNE DUACIDIR
40 MİLYON TL’LİK BU PROJE İLE İLÇEMİZİN EN AZ 50 YILLIK SU İHTİYACI KAYNAĞINDAN KARŞILANMIŞ OLDU 
Belediye Başkanı Mustafa Güler ise tüm Tavşanlılıların temiz ve kaliteli memba suyunu her içtiğinde devletine duacı olduğunu ifade ederek, “Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlık nezdindeki tüm bürokratlarımız bu projede canla başla çalıştı. Önceki Bakanımız Veysel Eroğlu’nun yoğun gayretleriyle başlayan içme suyu projemiz bugün itibariyle mutlu sona ulaşmıştır. Artık çeşmelerimizden memba suyu akıyor. 40 milyon TL’yi bulan bu yatırım ile ilçemizin en az 50 yıllık su ihtiyacı kaynağından karşılanmış oldu” şeklinde konuştu. 
Belediye Başkanı Mustafa Güler, konuşmasında yeni taleplerini de sıralayarak Bakan Bekir Pakdemirli’den destek istedi. 
Konuşmaların ardından protokol üyeleri sahneye davet edilerek kurdele kesildi.
TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR 
PAKDEMİRLİ:
 Tavşanlı’ya 40 milyonluk değil 400 milyonluk yatırım yapsak az kalır, Tavşanlı herşeyi hakkediyor 
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, açılışta şöyle konuştu: 
Anadolu’nun her yerini karış karış geziyorum. Her ilde o kadar sayacak eser var ki; bu gün 40 milyon harcayıp Tavşanlı’ya içme suyunu getirdik memba kalitesinde içme suyu,  Tavşanlı’ya hayırlı uğurlu olsun. Tavşanlı’ya 40 milyonluk değil 400 milyonluk yatırım yapsak az kalır Tavşanlı herşeyi hakediyor. Tavşanlı bu güne kadar hep Ak partinin yanında olmuş.
 1970 leri hatırlayalım hep beraber koalisyonlar vardı ve ne ihtiyacımız varsa herşeyi kuyruklarla alır haldeydik. Kolum kırıldı koluma çivi taktılar, çiviyi çıkartırken hastane de anestezi yoktu, ilk okula giderken önümde bir araç yaktılar, o zamanlar Türkiye böyle bir ülkeydi, ama bizi şunu diyorlardı “fakir ama gururlu bir gençtik. “ Türkiye şuan çok iyi bir durumda ama dışarıyı bilmeyen dışarıyı görmeyen bir ülkeydik. Özal’ın gelmesiyle beraber Türkiye prangalarından kurtuldu. Tam ayağa kalktık kurtulacağız derken biranda yine koalisyonların pençesine düştük. 90 lı yıllarda Türkiye kaybetti, Türkiye’nin önünde ki en büyük problem zaman problemidir, zamanla yarışma mecburiyetimiz var çünkü muasır medeniyetlerle batı medeniyetleriyle aramızda olan farkı kapatma mecburiyetimiz var. Bizim zamanla yarışırken de ayağımızın takılmaması lazım o yüzden koalisyonlar işimize yaramıyor. Sizler bunu gördünüz son 16-17 yılda Ak Partiye destek verdiniz, Ak Partiye neden destek verdiniz?  Sayılamayacak kadar önemli yatırımlar güzel yatırımlar yaptığı için ama bu arada Türkiye sürekli olarak da istikrarsızlaştırılmak istedi. 
Geçen hafta 28 şubattı 28 şubatı bilmiyorum hatırlıyormuyuz, toplum olarak çok güzel bir özelliğimiz var, dünya yıkılsa ertesi gün Türk Milleti yeniden yapıyor. Son darbe girişiminden sonra pazartesi günü sahaya çıktım baktım herkes döviz bürolarında herkes işinin başında. Bir avrupa ülkesinde bu olsa ülke kendini altı ayda toplayamaz, bunun iyi bir tarafı var yılmıyoruz, devam ediyoruz ama kötü bir tarafı var; bazen unutuyoruz. 
Asla ve asla Ak Partinin kapatma davasını, asla ve asla Cumhurbaşkanını halkın seçip seçemeyeceğini, asla ve asla 17-25 yargı darbesini, asla ve asla darbe girişimini unutmamamız gerekiyor. Bunların hepsi bize Bir şeyi işaret ediyor, Türkiye’nin büyümeyle ilgili hızı kesilmeye çalışılıyor biz de inadına vatandaşa hizmet diyoruz, halka hizmet diyoruz. Yani bu seçimler iki eksenli geçecek bir ak belediyeciliğin devamı ama diğer taraftan da sizlerden bir vize aldık bu vize 2023 yılına kadar geçerli bir vize, eğer oy oranlarında bir düşme olursa muhalefet gelecek ve diyecek ki oy oranları düştü seçime gidelim seçime gidelim sizin bu kadar istikrarla bu hükümeti bu partiyi bu kadar yıldır desteklemenize rağmen 16 yılda da 13 tane seçime gitmeye mecbur kaldı. Türkiye’nin artık seçime ihtiyacı yok çünkü seçim demek beklenti demek beklentilerin ötelenmesi demek. Bakın ben bu hafta bakanlığa uğramadım hep sahadaydım hep çalışıyorum bundan bir şikâyetim var mı ? Yok ama bir yandan da sizlere hizmet etmem için bakanlıkta oturmamız lazım şimdi bu seçimi tamamlayalım ondan sonra müsaade ederseniz Ankara’da size ve yeni projeler planlayalım. Tavşanlı’ya bir 40 milyonluk bir kırk milyonluk daha proje getirelim. Bunun için vakte ihtiyacımız var Tavşanlı’da ki vatandaşta esnaf da şu seçim geçsin de araba alacaksam alayım, ev alacaksam alayım, diyebilsin. Yani beklentileri bitmesi seçim ekonomisinin tamamen bitmesi gerekiyor. Bu yüzden iki eksenli geçecek olan bu seçimde Ak Partiye destek vermeniz son derece önemli. 
HİZMETLERİMİZ BİRAZ EKSİK OLMUŞ, BEN KÜTAHYA’YA DA TAVŞANLI’YA DA BİRAZ DAHA HTİMAM GÖSTERECEĞİM 
TAVŞANLI NE İSTİYORSA OLACAK 
Ege’nin bir evladı bir çiftçi kardeşiniz olarak da şunu da itiraf ediyorum; Kütahya’ya özellikle de Tavşanlı’ya biraz hizmetlerimiz eksik olmuş.  Ben Egeli bir bakan olarak da Kütahya’ya da Tavşanlıyada özel bir ihtimam göstereceğim ve Tavşanlı ne istiyorsa olacak. 
Tapulaştırma probleminizi iyi biliyoruz arazileriniz çok parçalı bu yüzden üretim anlamında problemleriniz var bunun için toplulaştırma çalışmalarına gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Toplulaştırmayla ilgili görev bundan sonra DSİ’ ye aittir Tavşanlı’nın toplulaştırmasıyla alakalı gereğini yapacağız. Tavşanlı sulaması rehabilitasyon çalışmaları tamamlanma aşamasında olduğunun bilgisini vereyim bu verimli ovada da toplulaştırmalarının tamamını bu sene bitireceğiz. Tavşanlı’da sulamada 6200 hektar alanımız var ama inşaatta da 1400 hektar alanımız var daha da fazla olacak. Tarımla ilgili de genel olarak problemlerinizi biliyoruz. Türkiye’de de ekonomik darbeyi saymadım hemen seçimin ardından hiç gereği ve sebebi olmadan 4 TL den Dolar 7,5 TL ye çıktı, tarım da en çok etkilenen sektörlerden bir tanesi biranda gübremizin, ilacımızın fiyatları arttı. Bunları da çözmek anlamında Allahtan ekonominin kontrolünü ele aldık, şimdi döviz fiyatları düştü, düşen fiyatlarla birlikte gelir ve maliyetlerin düşmesi açısından sektörle konuştuk. Burada aramızda gübre taşın genel müdürü de var onlarla da sürekli konuştuk en son %5 indirim daha yaptırdık bazen ufak zararlar da edilse sizleri ayakta tutmanın giderlerinizi düşürmenin rahatlatmanın yolunu mutlaka arıyoruz.
 Cumhurbaşkanımıza ne zaman köylüyle çiftçiyle ilgili bir proje götürsem bana şunu söylüyor “köylü başımızın tacı onlar ne istiyorsa yap Bekir” diyor ne para soruyor ne pul soruyor. Biz de cebimizde olan para kadar hareket etmeye çalışıyoruz ama hakikaten en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu maliyetlerin arttığı ortamda buğdayda 5 kuruş olan desteği 10 kuruşa çıkarttık. “Sayın Bakan 5 kuruş 10 kuruş olsa ne olacak?” diyorsunuz ama bir anda 750 milyon para bulmam gerekti o parayı bulmak içinde bir hafta çalıştık. Geçen yıl toprak mahsullerinin 950 TL ye aldığı arpa bu yıl 1,300 1,400 den aşağıya olmayacak girdilerimiz arttı ama ürün fiyatlarımızda artacak inşallah sizleri hasattan önce mutlaka açıklıyor olacağız.
SON 17 YILDA TAVŞANLI’YA NELER 
YAPMIŞIZ 
Son 17 yılda Tavşanlı’ya neler yapmışız sizleri rakama boğmadan sayayım, tarım ve hayvancılık alanında 85 milyon hibe vermişiz, genç çiftçi projelerinde 2.2 milyon, kırsal kalkınma hibelerinde 11 milyon, bunun karşılığında büyük baş hayvan adedimiz %60 artmış 38 bin başa gelmiş, küçük baş hayvan adedimiz %60 artmış 58 bin başa gelmiş süt üretimimiz iki misli artmış 28 bin tona gelmiş, orman ve su alanlarında da 14.6 milyon metre küp içme su yatırımı yaptık, iki baraj ve 3 gölet yaptık, sulama olarak 8 bin dekar, dere olarak 22 bin ıslah, 16 milyon fidan, Hamitabat Lavanta Bal Ormanını yaptık, 3 adet mesire yeri, 268 aileye 6,7 milyon TL, 18 köyde 27 bin fidan, 3 adet meteoroloji gözlem istasyonu. Ya bakan neden bu kadar şey sayıyorsun diyeceksin sayfalar dolusu Ak Parti hizmet yapmış, bizim işimiz gücümüz size hizmet etmek sizin emrinizde olmak. Bizim işimiz gücümüz size Efelik yapmak değil, biz sizlere efelik yapmaya değil hizmetkar olmaya geldik o yüzden soyadı Efe olanlara takılmayın. Güler Başkanı unutma , Mutluluğu saadette arama.
Anlı ve şanlı Ak Parti ile canlı Mustafa Güler’i tercih etti Tavşanlı
Bunlar sandığa giderken kolay aklınızda kalsın diye söyledim. Birazda Domaniç adayımızla ilgili bir şeyler söyleyelim. Hizmet al, gönül al, Hayme Ana’yla kal, Adayımız Yurdagül Bakkal
Kuruluşun toprakları Hayme Ana’nın topraklarına kadın başkanımız Yurdagül Başkan yakışır. Çok değerli başkanım elinde bir sürü dosyayı bize teslim etti. İktidarın yerelde ve genelde aynı iktidar olmasının en büyük avantajı, Bakan’ı çağırıyor Bakan geliyor dosyaları teslim ediyor işini yaptırıyor. O yüzden güler yüzlü başkanıma Domaniç’ten tam bir destek istiyorum. Bugün programlarımızdan dolayı Domaniç’e gidemedik ama Domaniç Yurdagül Hanım’ı seçerse benimde Domaniç’e sözüm olsun, Domaniç Çukurca Barajı ve sulaması ve arazisi toplulaştırma çalışmalarını en kısa sürede tamamlayacağız, Çamlıca Barajı’nı ödeneksiz bırakmayacağız, Çukurca ve Çamlıca barajlarını ve 21 bin dekar araziyi sulamaya açarak Domaniçli çiftçilerimize yıllık 10 milyon TL gelir artışı sağlayacağız. Topuk Yaylası Tabiat Parkını da bu arada bitireceğiz. Şimidi sizlerden bir söz istiyorum Yurdagül Bakkal ve Mustafa Güler için. 31 Martta sandıkları patlatmaya var mıyız?

Yorumlar
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Yorum Yaz