Tavşanlı’nın Beklediği “FAKÜLTE“ Açılıyor
11.1.2019 11:37:00
513

Okul yapılaşmalarında ve eğitim ortak paydasında her zaman birleşen Tavşanlı’nın, “FAKÜLTE“ dileği gerçek oldu.

Kasım Ayında; Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe, Tavşanlı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Bülent Cırık ‘ın, YÖK Başkanı Yekta Saraç’a ilettikleri Tavşanlı’ya fakülte teklifleri; Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla gerçek oldu. 

Kararı çıkan fakülte; "TAVŞANLI UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ". Öğrencilerin tam anlamda hazırlanabileceği, mezun olduklarında da iş bulma sıkıntısı çekmeyecekleri bir fakülte. 

Karar ile ilgili haber, Kütahya’da da, Tavşanlı’da da sevinçle karşılandı. 

Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Remzi Gören, teşekkür ettiler. 

Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara: “Tavşanlı Fakültesine kavuştu ve hedeflerinden birini daha gerçekleştirdi.”

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler; “YÖK Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle bu sabah resmî gazetede ”TAVŞANLI UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ” kurulmasına dair karar çıktı.”

Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Remzi Gören : “Bu Kararın  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi olarak Tavşanlı'nın ekonomisine, eğitim kalitesine, kültür ve sanat hayatına büyük katkısı olacak” 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın İmzasıyla; Tavşanlı’nın Beklediği “FAKÜLTE“ Açılıyor

TAVŞANLI İÇİN MÜJDELİ 

HABERLERE DEVAM 

UYGULAMALI BİLİMLER 

FAKÜLTESİ AÇILIYOR

TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER, KASIM AYINDA YÖK BAŞKANIYLA YAPILAN TOPLANTININ ARDINDAN BUGÜN CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİYLE TAVŞANLI'YA YENİ FAKÜLTE MÜJDESİNİN VERİLDİĞİNİ AÇIKLADI. ÜNİVERSİTE BÜNYESİNDE AÇILACAK YENİ BÖLÜMLERLE BİRLİKTE ÖĞRENCİ SAYISININ ARTACAĞI İFADE EDİLDİ.

Kasım ayında Belediye Başkanı Mustafa Güler'inde yer aldığı Tavşanlı heyeti YÖK Başkanı Yekta Saraç ile yeni bölümlerin açılması, üniversite eğitiminin geliştirilmesi için önemli bir toplantı gerçekleştirmişti. Bu toplantıda DPÜ bünyesinde yeni bölümler ve fakülte açılması yönünde görüş birliğine varılmıştı. 

Alınan kararlar doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oluru ile müjdeli haberlerin geldiğini ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, kısa zamanda eğitim seviyesinin artacağını ve buna paralel olarak öğrenci sayısında önemli bir ivme kazanılacağını kaydetti. 

Başkan Mustafa Güler açıklamasında şu ifadeleri kullandı; "Elhamdülillah. Kasım ayı içinde Tavşanlı MYO’da yeni bölümlerin açılması, değişen koşullara göre hareket kabiliyetinin artmasının önünü açacak Tavşanlı Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu için Ankara’da YÖK Başkanımız Yekta Saraç’ı ziyaret etmiştik. YÖK Başkanımızla yaptığımız görüşme sonuç verdi. Kasım ayında bizler Uygulamalı Teknoloji ve İşletmeciliği bölümünü talep etmiştik. Ancak YÖK Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle bu sabah resmî gazetede ”TAVŞANLI UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ” kurulmasına dair karar çıktı. Bu müjdeli haberi almamızda emekleri olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanımız Yekta Saraç hocamıza, Dumlupınar Üniversitesi Rektörümüz Remzi Gören’e, Tavşanlı Kaymakamımız Yüksel Kara ve Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okul Müdürü Bülent Cırık'a teşekkür ediyorum. Tavşanlı fakültesine kavuştu ve hedeflerinden birini daha gerçekleştirdi.Yenibölümlerle,öğrenci sayımız artacak, ilçemiz daha büyük eğitim yuvası haline gelecektir. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun"

“Tavşanlı Fakültesine kavuştu ve hedeflerinden birini daha gerçekleştirdi” 

Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara ; yeni Fakülte kararı ile ilgili olarak; “Yüksek Öğretim Kurulu Başkanımız Sn. ProfesörDr.Yekta SARAÇ ile yaptığımız görüşme sonuç verdi.Bu sabah resmi gazetede "TAVŞANLI UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ" kurulmasına dair karar çıktı.

Bu müjdeli haberi almamızda emekleri olan başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, YökBaşkanımıza,Dumlupınar Üniversitesi Rektörümüze,Turizm Yüksek Okulu Müdürümüze teşekkür ediyorum.

Tavşanlı Fakültesine kavuştu ve hedeflerinden birini daha gerçekleştirdi. Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü, Gastroloji ve Mutfak Sanatları Bölümü ile hizmet veren Tavşanlı MYO’nda, açılacak olan Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve yeni bölümlerle birlikte öğrenci sayımız artacak ve dha büyük eğitim yuvası haline gelecektir.İlçemize hayırlı uğurlu olsun....” mesajını paylaştı.

DPÜ Rektörü Remzi Gören Teşekkür Etti 

Dumlupınar  Üniversitesi Rektörü Remzi Gören, Fakülte Kararı ile ilgili açık teşekkür yayınladı. 

Gören “Kütahya Dumlupınar Üniversitesine bağlı Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesinin kurulmasına yönelik Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete‘de yayımlandı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesinin kurulmasına hükmeden Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlandı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Bazı Enstitü ve Fakültelerin Kurulması, Bazı Enstitü, Fakülte ve Yüksekokulların Kapatılması Hakkındaki 576 sayılı Karar'a göre Kütahya Dumlupınar Üniversitesi bünyesinde Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesinin kurulması hükme bağlandı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi olarak Tavşanlı'nın ekonomisine, eğitim kalitesine, kültür ve sanat hayatına büyük katkısı olacak bu karardan dolayı öncelikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç'a teşekkür ediyoruz.

Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesinin kurulmasında emeği geçen Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Remzi Gören ve Senato üyelerine, Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu yönetimine, Tavşanlı Kaymakamlığına, Tavşanlı Belediye Başkanlığına, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odasına da ayrıca teşekkürlerimizi sunuyor, alınan bu kararın Üniversitemize, Tavşanlı'ya, Kütahya'ya hayırlı olmasını diliyoruz.” İfadelerine yerverdi. 

Yeni Fakülte; Yeni Bölümlerle Büyüyecek 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesinin, kuruluşu kararının ardından, Dumlupınar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda, Fakülte komisyonu biraraya geldi. Dumlupınar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Bülent Cırık, yaptığı açıklamada, yeni fakülte ile ilgili açıklama yaptı. 

 Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Bülent CIRIK, Tavşanlı Ticaret Odası Başkanı Davut Efe, yeni fakülte ile buluştular. 

Doç.Dr. Bülent CIRIK yaptığı açıklamada verilen destekler için teşekkür ederken; 

“Yüksekokul Müdürlüğü olarak isim değişikliğine ilişkin bir çalışma başlatmıştık. Bu çalışma daha sonra gelişerek,Kaymakamımız Yüksel KARA’nın nezdinde, Tavşanlı Belediye Başkanlığı ile Tavşanlı Ticaret Odası Başkanlığı’nın katkılarıyla ve Rektörümüz Prof.Dr. Remzi GÖREN’in de projeye sahip çıkmasıyla bugün itibariyle sonuçlanmış bulunmaktadır.

İsim değişikliğine ilişkin karar Resmi Gazetede yayınladı ve nihai hedefimize ulaştık. Bu süreçte desteğini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, YÖK Başkanı Prof.Dr. Yekta SARAÇ’a, Rektörümüz Prof.Dr. Remzi GÖREN’e, Kaymakamımız Sayın Yüksel KARA’ya, Belediye Başkanımız Sayın Mustafa GÜLER’e ve Ticaret Odası Eski Başkanı Sayın Davut EFE’ye teşekkürlerimi sunuyorum. 

Yeni fakültemiz ile mevcut bölümlerimiz olan Turizm ve Otel İşletmeciliği ise Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümleri eğitim öğretim faaliyetlerine devam ederken, bundan sonraki hedefimiz bu bölümlerin yanına yeni bölümler açarak Üniversitemize ve Tavşanlı’ya kazandırmak olacaktır. Fakültemizin üniversitemize, Tavşanlı’ya ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni eder, bu süreçte emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ederim.” Diye konuştu. 


Yorumlar
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Yorum Yaz